VeKa

je společenství asi 30 mladých lidí, kteří svým zpěvem a hudbou chválí Boha. Často pořádají různé koncerty a doprovázejí setkání mládeže.

VeKa v karanténě aneb co vše se událo za doby koronavirové

Napsáno 23.06.2020

Koronavirus nám všem změnil životy. A to i ve Vece. Bylo toho před námi spoustu. Například Diecézní setkání mládeže, zkoušky a koncerty, ale všechny akce se pomalu rušily. Ale úplně největší akce nás teprve čekala, a to koncert v České Čermné 20. 6. Pořád jsme doufali, že by koncert mohl být, ale bohužel se nekonal ani ten.

Ale my se nevzdávali, a i když jsme se nemohli vidět naživo, třikrát jsme se sešli přes internet. Hráli jsme společně hry, povídali si, smáli se, plánovali a vymýšleli nové věci, dokonce jsme zazpívali a poblahopřáli jednomu VeKáčovi. Zpívat “Hodně štěstí, zdraví” přes videokameru, kdy se každý hlas ozve v jinou dobu, byl opravdu zážitek. :D

Ale to není všechno. Neseděli jsme jen u televize nebo u online výuky, přes tuto podivnou dobu jsme natočili a nahráli naši autorskou písničku Vstávej A Pojď. Myslím, že to pro každého byla výzva! Ale za nervy, jestli to všechno vyjde a půjde to dohromady, to stálo a písnička vyšla na začátku června.

I když jsme se neviděli spolu navzájem ve Vece nebo s vámi na diecézku a na koncertech, myslím si, že jsme dobu koronaviru jen tak nepromrhali a těšíme se na další výzvy do budoucna.

Dorča Šikutová
hrdá členka sopránuSdílet dál...

     

TOPlist